Вторник, 17.09.2019, 16:46
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
Поиск

Термометр з функцією термостату на ATtiny2313

Повторял данную конструкцию,термометр работает.

Источник:   http://avr.inf.ua/termoreg.html
 
В побутових умовах ми часто користуємося термометрами, слідкуємо за температурою повітря за вікном, цікавимось температурою в нашому домі. Зазвичай ми користуємося ртутними термометрами, які не є ергономічними, дотого ж є ризик його розбити. Тому було розроблено схему і програму побутового термометра з функцією термостату для мікроконтролера (МК) ATtiny2313, яка вимірює температуру та залежно від відношення дійсної та встановленої температури формує на виводах №4,5 відповідні логічні рівні (л.р.), які є інверсними між собою, тобто якщо на виводі №4 високий л.р. (+5В) то на виводі №5 він низький (<0.7B), і навпаки. Далі цією напругою можна керувати транзистором, потім підключати різні пристрої сигналізування: світлодіоди, звукові сигналізатори, управління симістором (для ввмікнення (вимнення) різних приладів, підключених до мережі ~220В).

Схема:

 Для відображення температури було використано три семисегментні індикатори з спільним анодом. В діапазоні від -9,9°С до 99,9°С вимірювання та відображення температури проводиться з точністю до 0,1°С , якщо температура нижча ніж -9,9°С то вимірювання та відображення проводиться з точністю 1°С . Термостат працює в діапазоні: від 0,0°С до 99,9°С!!! Кнопками SB1 - SB3 встановлюється температура яку потрібно підтримувати.
Функції кнопок SB1 - SB3:
SB3 відображення встановленої температури термостату
SB3+SB1 +1°С
SB3+SB2 -1°С
SB1+SB2 збереження встановленої температури термостату в енерго-незалежній пам'яті МК.
Робота з пристроєм - зручна. Вам лише потрібно встановити температуру, яку має підтримувати термостат та для зручності користування зберегти її в енерго-незалежній пам'яті МК. Якщо Ви не бажаєте користуватись функцією термостату то виводи №4,5 МК не потрібно нікуди підключати, також не потрібно встановлювати кнопки SB1 - SB3.
Потрібно запрограмувати FUSEBITS, які відповідають за роботу МК від внутрішнього RC генератора частотою 4МГц.
 
 
Прошло уже где-то полгода как я собрал даный девайс,скажу прямо доволен его работой полностью.Было правда несколько збоев(раза два-три),устранялись вкл./выкл. питания.Блок питания применил бестрансформаторный с МС стабилизатора в корпусе ТО-92(78L05).Кабель к датчику где-то 25м-"витая пара".И вот собрал уже другой(по просьбе колеги)-заработал с пол-втыка.Но где-то через минут 10-15 начали хаотично бегать цифры.Думаю,че за хрень то такая,потом определил.Дело в том что для питания применил БП от польской антены с регулятором(собран на МС LM317 в корпусе ТО-92),после замены его на БП с трансформатором собраный на МС 7805(корпус ТО-220) все работает ГУД!!!Так что думаю надо именно применять такой БП.